Sigara

Konuşalım mı biraz seninle? Ben anlatayım sen dinle. Mesela bir rüya gördüm. Filmlere konu olan, romanlarda anlatılan o güzel deniz kenarında bir nefes. Senin nefesin. Yalnız başınasın ve geçen her dakikada fark eden tek şey cebinde kalan sigara sayısı. Düşünüyorsun ve ard arda yakıveriyorsun sigaralarını büyük bi derdin varmışçasına. Belki de vardır, bilmiyorum. Kendi rüyamda bile seni çözemiyorum. Gözlerin. Karşında biri var gibi, ondan gözünü alamıyormuş gibi bi noktaya dalmış. Oturuyorsun o bankta ve öylece duruyorsun. Her şey soğuk, yalnızca hava değil. Evler soğuk, sokaklar soğuk, şehir soğuk. Sen soğuksun. Halbuki en büyük ayazlarda bile sıcacık olur senin ellerin. Ama şimdi, sen bile üşüyorsun. Çünkü bu havanın soğukluğu değil, bu ayrılığın soğukluğu. Ne demiş yazar “Vedalar soğuk olur, sıkı giyin.”. Sen de sıkı giyin. Çünkü benim olmasan da yaşadığını bilmeye ihtiyacım var. Ben bir rüya gördüm içinde ayrılık vardı, aşk yoktu. Ben bir rüya gördüm; içinde sen vardın, ben yoktum.

Ben sigara da içmem. Yakacak tek birşeyim vardı oda yüreğim oldu.

Veee kalkıp bir sigara daha yakarsın Gelmişine çeker Geçmişine üflersin

Rastgele Sözler

Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek yılın sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle iyi yıllar...

Dünya yalan kardeşim, dünya yalan! Var mı yalan dünyada bakî kalan. Mal da yalan, mülk de yalan. Var biraz da sen oyalan.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur. Sen benim için harika bir dost olduğunu belli ettin her zaman. İyi ki doğdun dostum.

Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti. Hoş geldin yeni yıl. Mutlu yıllar dostum!

Konuşulması gereken yerde susmak, kendi denizinde boğulmaktan başka bir şey değil.

Çiğ adamın, pişkin işi olmaz.

Hiç bir kadına yalnızlık yakışmaz, ama eğer bir kadın yalnızsa, ya yüreğinde dumanı tüten bir ayrılığı, ya da canından çok sevdiklerine ömrünü adadığı bir fedakarlığı vardır!

İnsan masum doğar ve büyüdükçe kirlenir, her ortamda farklı maskeler takmaya başlar, kendini korumak veya çıkar elde etmek için. Ama maske ile yaşanan bir hayat ancak sahte ve geçici mutluluklar getirir.

Bir şeye sahip olmak ne kadar meşakkatli ve zor ise, onu kaybetmek o kadar kolay ve acı vericidir.

Umursadığınız insan sizi hayal kırıklığına uğrattığında, insanları önemsemekten vazgeçip yalnızlığı seçiyorsunuz.. Oğuz Atay

Arkadaşınız hakkınızda her şeyi bilen, ona rağmen hala sizi seven insandır

Ama bu sızı farklıydı. Diğer sızılar geçerdi sanki, sadece onu düşününce gelirdi. Ama bu sızı hiç gitmeyecek gibiydi, hep onunla yaşayacak gibi.

Aşk yürek ister; Senlik bir durum yok yani rahat ol.

Güne nasıl başlarsan öyle devam eder. Güzel bir gün hayır duaları ile başlar. Allah hayırlı, huzurlu, sağlıklı güzel bir gün nasip etsin cümlemize. Hayırlı sabahlar.

Bugün adamın biri geç kalmış ve karşıdan gelen birisine saat kaç demiş ve der demez bizimkinin saati kaçmış e hadi gülün:)))

Hakkın rahmetine kavuşan sevgili dostumuzun toprağı bol olsun. Işıklar içinde uyusun. Allah yakınlarına dayanma gücü ve sabrı nasip eylesin.

Ölen bu dünyadan cismani olarak gider fakat ruhu Allah katındadır. Ölüm bitiş değil yeni bir başlangıç halidir. Sevdikleri onun başka bir alemde var olmaya devam ettiğini bilsinler ve ondan dualarını hiç esirgemesinler.

Eğer, insanın yaşama yeteneği yoksa; başka sanatlar öğrenmelidir.

Geçmişte sana zarar vereni unut, ama asla o zararın sana neler öğrettiğini unutma.

"Zamanla unutursun dediler, ben her şeyi dün gibi hatırlıyorum." (Karadayı)

Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata. Birhan Keskin

Ho ho ho! Mutlu yıllar! Yepyeni bir yıla sevgiyle, sevenlerinle, sevdiklerinle merhaba de? Noel Baban...

Erkeklerin en büyük ayıbı, namus kavramını kadınlara yüklemesidir.

Kıskançlık, bir güvenin kumaşı yemesi gibi, insanı yer bitirir

indir