Sevebilmek

Mesele sevmek değil âzizim. Kime sorsam herkes seviyor zaten. Mühim olan güzel sevebilmek. - Kırmadan, dökmeden, yormadan, acıtmadan.

Rastgele Sözler

Hüzün olgunlaştırır Kaybetmek sabrı öğretir

En iyi erkek sevmesini bilip, karşısındaki bayandan bir şey beklemeyecek kadar ciddi olandır.

Kendi planlarımızı yapıyorduk. Ama kaderinde planları olduğunu unutmuştuk! Dostoyevski

Beni bu kadar ağlatacak nesi vardı bu hayatın? Kimin unuttuğu gözyaşlarına sahip çıkmıştım çünkü sadece bir kişini olamayacak kadar çoktu gözyaşlarım. Kim yada kimler incitmişti yüreğimi, neden kıymıştılar bana neden anlamaya çalışmamışlardı bir kez olsun? Kimin yüreğine bu kadar dert bu kadar yük olmuştum ki hiç acımadan söylediler sözlerini…Neden bu kadar fazla istediler de yetemedim hiç kimseye ve neden bir kere bile ya sen, ne istiyorsun diyemediler?

İyimser bir insan ayakkabıları çalınınca “ayaklarım var ya” diyebilen insandır. Sokrates

Hayırlı ve güzel sabahlar... bugünün ve gönlün hep mutluluk dolsun.

Canım sevgilim iyi ki doğdun, iyi ki varsın seni ölümüne seviyorum, şu an yanında değilim ama emin ol kalbimde aklımda senle inşallah bundan sonraki doğum günlerini beraber geçiririz. Yaşanacak güzellikler gözlerinde ki ışık gibi umut verici olsun, umutların kalbin gibi temiz olsun, temiz umutların seni huzurla doldursun, doğum günün kutlu olsun canım.

Rüzgarın Kemanını Çaldığı Ve Damlaların Pencereye Vurduğu Soğuk Bir Gecede, Yatağına Uzanıp Hayalini Kurduğun Tüm Güzellikler Senin Olsun Sevgilim..

Adalet mülkünden kim yüz çevirse, ona âkil demez akıllı kimse.

Mutluluk suya düşmüş bir damladır ara ki bulasın.

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

Gidene üzülme sevseydi gitmezdi gelene sevinme o da başkasından geldi

"Gerçekler görmezden geliniyor diye yok olamazlar." - Aldous Huxley

Kimilerini gözyaşlarına boğan ağaç, kimileri için yalnızca yolu tıkayan yeşil bir engeldir. İnsanın kendi neyse, gördüğü de odur. William Blake

Dün başrolü oynayanlar hayatımda şimdi figüran oldular.

İnsan masum doğar ve büyüdükçe kirlenir, her ortamda farklı maskeler takmaya başlar, kendini korumak veya çıkar elde etmek için. Ama maske ile yaşanan bir hayat ancak sahte ve geçici mutluluklar getirir.

Canımı acıtan ne biliyor musun “Ben senin mutluluğunu istiyorum” dedi ve aldı gitti.

Zencinin biri denize düşerse ne olur? Tabii ki ıslanır..

Sarı giyer güneş olursun, Mavi giyer deniz olursun, Siyah giyer matem olursun, Kimbilir belki bir gün, Beyaz giyer benim olursun.

İnan her günün sabahı gözlerimde senin gözlerinin görme umudu olmasaydı sevgilim hiç uyanmazdımm.

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

Ciddiyet zihin eksikliklerini örtmek için icat edilmiş bir tavırdır. François de la Rochefaucould

Kalp kilitlidir, her kalbin anahtarı farklıdır. Ne kadar zorlarsan zorla, yanlış anahtar doğru kalbi açamaz.. Mevlâna

Sana yüz binlerce öpücük ve kucak dolusu sevgi yolluyorum. Bil ki unutulmadın. Aramızda mesafeler olsa da her zaman kalbimdesin. Doğum günün kutlu olsun.

indir