Özgür

Allah Seni Özgür Yaratmışken Başkasının Kölesi Olma..

ÖzgürIüğe koşmak gibi seni sevmek bebeğim

"Şu anda çekilmez bir haldeyim. Yorgunum, uykusuz, hüzünlüyüm. Sanki bir şey beni engelliyor ve özgürleşemiyorum." Kafka / Günlükler

Rastgele Sözler

Konuşalım mı biraz seninle? Ben anlatayım sen dinle. Mesela bir rüya gördüm. Filmlere konu olan, romanlarda anlatılan o güzel deniz kenarında bir nefes. Senin nefesin. Yalnız başınasın ve geçen her dakikada fark eden tek şey cebinde kalan sigara sayısı. Düşünüyorsun ve ard arda yakıveriyorsun sigaralarını büyük bi derdin varmışçasına. Belki de vardır, bilmiyorum. Kendi rüyamda bile seni çözemiyorum. Gözlerin. Karşında biri var gibi, ondan gözünü alamıyormuş gibi bi noktaya dalmış. Oturuyorsun o bankta ve öylece duruyorsun. Her şey soğuk, yalnızca hava değil. Evler soğuk, sokaklar soğuk, şehir soğuk. Sen soğuksun. Halbuki en büyük ayazlarda bile sıcacık olur senin ellerin. Ama şimdi, sen bile üşüyorsun. Çünkü bu havanın soğukluğu değil, bu ayrılığın soğukluğu. Ne demiş yazar “Vedalar soğuk olur, sıkı giyin.”. Sen de sıkı giyin. Çünkü benim olmasan da yaşadığını bilmeye ihtiyacım var. Ben bir rüya gördüm içinde ayrılık vardı, aşk yoktu. Ben bir rüya gördüm; içinde sen vardın, ben yoktum.

Deniz duru toprak kuru tek sözüm I love you

Özlemek kolay; karşındakine bunu anlatmaya gelince başlıyor mesele.

Sen güçlü bir çınar gibisin… Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim… Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babam İyiki Varsın

Çiğ adamın, pişkin işi olmaz.

Dilimdekileri zaten duyarsın mühim olan sol yanımdan geçenleri duymandır...

Güçlü insanlar, mutlu gözükürler. Mutsuz olsalar bile. Güçlü insanlar, gülümserler. Canları yansa bile. Güçlü insanlar, umursamazlar. Umursamaları gerekse bile. Güçlü insanlar, affederler. Affetmek istemese bile. Güçlü insanlar, pes etmezler. Yorgun olsalar bile. Ve güçlü insanlar, kırılmamış gibi yaparlar. Paramparça olsalar bile.

Bir şeylerin bitmesinden korktuğumuzdan her güzel şeyin yarım kaldığına inandığımızdan hiçbir şeye başlayamaz olduk, bu hale geldik evet.

Hep Öyle Olur Zaten , Sen Onu Seversin O İse Başkasını . . !

Kırıklar, zamanında onarılmadı mı büsbütün kırılıyor, durmadan kırılıyor. Tomris Uyar

Kadın kısmı her zaman bekler bir yaşa kadar umutla ondan sonra umutsuzca bekler. Montherland

Kalk gidelim Sebastian önümüz yaz hayat kısa …

Yeni yılın en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalması ve yeni yılı tüm dünyaya ümit saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle...

Bil ki, İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma, Yokluğu bir şey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir…

İnsan masum doğar ve büyüdükçe kirlenir, her ortamda farklı maskeler takmaya başlar, kendini korumak veya çıkar elde etmek için. Ama maske ile yaşanan bir hayat ancak sahte ve geçici mutluluklar getirir.

Sevdiğini kaybeden insanın gülümsemesinde bile bir hüzün vardır..

Veee kalkıp bir sigara daha yakarsın Gelmişine çeker Geçmişine üflersin

Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım.

"O gün, banyoda tek başıma ağladım. Suyu da açmıştım üstelik. Sesimi kimse duymasın diye. O gün canım çok acımıştı. Canım bile bana acımıştı.”

Hiç kimse senin neler yaşadığını, ne derdinin olduğunu bilmez. Hiç kimse içinde ne ateşlerin yandığını nelerle mücadele ettiğini bilmez. Senin aslında nasıl bir insan olduğunu bile bilmez. Ama herkes seni tanımadan hakkında yorum yapmayı çok iyi bilir... Beyni olmayanların ağzı da olmasa keşke.

Yapmam gereken en son şey sana aşık olmaktı . Ve ben yine sondan başladım.

"Şiir yazanın değil, ona ihtiyacı olanındır." Pablo Neruda

Senin adına hayat koydum hayatta bana koydu.

Kirpiklerine kadar sevdiğim insan, varlığına elhamdülillah.

indir