İnsan

Tek kelime etmezsin ama o seni yine de anlar. Ne güzel insandır o.

“Bilirsin işte ne kadar kırılsam da, üzülsem de yine dönüp dolaşıp sana geleceğim. İnsan canının parçasından uzak nasıl kalır ki.”

Bazı insanları hiç tanımamak, bazılarını ise çok daha önceden tanımayı isterdim.

En iyi insanlar hiç tanışmadıklarındır.” /Bukowski/

Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için.. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için.

Doğru zamanda gelen yanlış insana tanıdığın şansı, yanlış zamanda gelen doğru insana tanımadığın sürece üzülen hep sen olursun.

Ara sıra aynaya bakması gerekir insanın; güzel miyim sorusunu değil insan mıyım sorusunu sormalı.

Hevesleri beklentileri, erteledikleri, kursağında kalmış kelimeleri, kaçırılmış bakışları,gizledikleri, bitirilmemiş mektupları, susuşları ve istemsiz veda edişleriyle tamamlanmamış bir cümledir insan…

Denize kıyısı olmayan insanları hiç sevemedim

Bazı insanları hiç tanımamak, bazılarını ise çok daha önceden tanımayı isterdim.

En iyi insanlar hiç tanışmadıklarındır.” /Bukowski/

Birbirini tanımayan iki insanın asansörle çıkarken takındığı ciddiyeti, ne bayrak töreninde, ne bir toplantıda ne de cenazede bulamadım hacı.

Herkesi kendine eşit gör, her kim oIursa oIsun bir insanı küçümsemek akıIsızIık, çok büyük görmekte korkakIıktır.

Bazen olur ya hani, etrafında onca insan vardır, sense bir köşeye bakıp dalmışsındır. Kulağına sesler gelir, umursamazsın. Düşünürsün, düşünürsün... O an dünya durmuş gibidir sanki. O dalıp dalıp gitmeler, kendi düşüncelerinde kaybolmalar. İşte bunların hepsi mutsuzluktan. Çok düşünüyoruz, gereksiz olan her şeyi bile çok düşünüyoruz.

Bazı insanlar için sevgi ne kadar basit, seni seviyorum deyince sevdim sanıyor. Öyle bir sevdiğini söylüyor ki seviyorum işte, yetmez mi der gibi. Karşı tarafa bunu hissettiremiyorsan ne anlamı var ki sevmenin? Öyle bir seveceksin ki karşı taraf hissedecek bunu, işte beni seviyor diyecek. Sen karşında ki insana, sevdiğim dediğin kişiye bunu hissettirmiyorsan ve böyle sevmiyorsan seni böyle sevmesini beklemeyeceksin. Ha bekliyorsan da, çok beklersin..

Rastgele Sözler

Genelde hatalarımdan dert çıkarırım.

Basit yalanlarınla kandır kendini ben asil duygularımla gidiyorum yalancı sevgili.

Bir kelebeğin canını yaktığında Özür dilemek için bir günün daha olmaz

Ekmeğime hoşçakal sürdün ya sen, ben şimdi ‘aşk’ karınla; sana, ne şiirler yazarım.

Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile, kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile belli olur.

Bir ara sana yazmayı düşündüm. Sana olan sevgimi nefretimi her şeyi yazacaktım. Sayfalar dolusu bir mektup ile her şeyi anlatabilirdim. Hep erteledim. Sonra fark ettim ki ne yazarsam yazayım, ne söylersem söyleyim bende olanları hiçbir kelime anlatamayacaktı. Bende sustum. Sonsuza kadar.

Gecemi soğuk yoksa, Yoksa hayallerimiz mi buz tuttu...

Kıskançlığımız kıskandığımız kişilerin mutluluğundan daha uzun ömürlüdür.

Parfüm de Neymiş KADIN Dediğin "Dişilik, ERKEK Dediğin "Kişilik" Kokmalı . . !

Sen bir pınarsın, içilen ama kanılmayan, seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, varlığına doyulmayan, yokluğuna dayanılmayan

Ya Ben Sana Fazla Geliyorum , Ya da Sen Benim Hayallerime Dar Geliyorsun . . !

Hani böyle bir dokunsa, çiçekler açacak. haberi yok.

Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

Ayrıldıktan sonra bile sana sadık kaldım ben. Almadım yerine bir başkasını. Çünkü dar geldi. Sığmadı ufacık kalbime ne onlar senin yerini doldurabildi ne de ben bir başkasını sığdırabildim senin yerine. Ne kadar uzakta olursan ol, kokun ben de, gözlerin ben de. Bir tek sen yoksun. O da senin kusurun olsun.

Asil insan idare eder. Aciz insan şikayet eder. Basit insan iftira eder. Dürüst insan sabreder.

Aşk dudaklarda kahkaha değil, gözlerdeki yaştır. Maksat sevgi uğrunda ölmek değil, uğrunda ölecek sevgili bulmaktır. İşte O Sensin ...

Yüreğinin sesini dinleyip gidersen yarı yolda kalırsın mantığını dinlersen yolunu bulursun...

Soran olursa yattı dеrsiniz. İyi akşamlar.

Ne garip bir yol bu dünya. Huzura yürümek isterken hüzüne takılmış gidiyoruz.

Üç harf yanyana kaç şekilde gelir bilir misin? Aşk dersin.. Sen dersin.. Ben dersin.. Sen, ben biter; biz dersin. Gün gelir git dersin.. Peki dur kelimesinden haberdar değil misin? Dur demeyi bilmez misin? Git demek kolay, dur diyebilecek kadar yürekli misin?

Dünde bugünde yarında yüreğinde yüreğin kadar yanındayım kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep ordayım sevgilim..

Üşümek varsa bu sıcağın yokluğudur, karanlık varsa ışığın yokluğu. Eğer her yer karanlık ve sen üşüyorsan işte bu o’nun yokluğu. Aziz Nesin

Küçük üzüntüler sineklere benzer: biraz hareket, biraz eylemle onları kovabiliriz.

Tam bir mesaj atacaksın, olmuyor duruyorsun. "Bi sigara yakayım" diyorsun, "sonra atayım, bi kahve daha içeyim, son satırı da okuyayım, son kez uyuyayım." Sen atmıyorsun ya, ben oturmuş bekliyorum. Bu satırı okumayım, kahve yapmayayım, sigara molasına çıkmam. Belli ki uyumuyorum. "Gel" demiyorsun ya ben de gelmiyorum.

indir