Anla

Seni anlıyorum derler ya her şeyi bilmeden. Beni ne zaman anlarsın biliyormusun; Birini delicesine sevip yüreğine gömmek zorunda olduğun zaman, Sana onu sorduklarında gözlerin dolu dolu unuttum dediğin zaman, her ayrılık şarkısı çaldığında yüreğinin bedenine sığmadığı zaman. Onu gördüğünde mutluluk her zerreni sardığı z...aman, o sana olmaz dediğinde ölmeden ölümü tattığın zaman. İşte o zaman anlarsın "BENİ"...

Peygamberimize saygıdan, Padişahımız Mekke demir yolları yapılırken rayların altına keçe döşenmesini emretmiştir.

İlkokuldɑ nöbetçi öğrenci diye bir şey vɑrdı. Bunlɑr işlerini çok ciddiye ɑlırlɑrdı, sɑnırsın Topkɑpı Sɑrɑyının muhɑfızlɑrı.

"İçinde anlatılmamış bir hikaye taşımaktan daha büyük bir eziyet yoktur." - Maya Angelou

Misafirsin bu hanede ey gönül, Umduğunla değil bulduğunla gül, Hane sahibi ne derse o olur, Ne kimseye sitem eyle, Ne üzül.

3-5 Parça mal vermek veya para vermek cömertlik değildir. Asıl cömertlik çok verdiği halde, en az verenin kendisi olduğunu düşünmektir. Verdiği mal karşılığında teşekkür ve iltifat bekliyen de cümert değildir. Muhammed el-İsfehâni ersah uzaktan görürü. Sadi

Herkesi kendine eşit gör, her kim oIursa oIsun bir insanı küçümsemek akıIsızIık, çok büyük görmekte korkakIıktır.

Kar mı soğuk söz mü soğuk.

Aslan Pusuya Düşünce Nasıl Kurtulacağını Değil ; Öcünü Nasıl Alacağını Düşünür . . !

Sen Herkesi Anlarsın da , Kimsenin Seni Anlamadığı Zamanlarda Oluyor . . !

osman-ı ahalide terfiy-i temayüz ilim irfan ile olmaz.. ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak madeni haz.. ya da olacak delikle temas..

Ben Senin Keyfin Gelince Geldiğin Sıkılınca Gittiğin Bir Liman Değilim . .

Yarını iyileştirmenin tek yolu bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir.

Yaşamı anlamlı kılan sadece hayatta kalmak değil, başkalarının da hayatlarına dokunmak, onları yaşatmaktır.

İnsan beyni her zaman mükemmel bir çiftçi. Durmadan her şeyi ekip biçiyor. Sonunda ise her şeyi anlıyorsun. Anlamak… Anlamak çok tehlikeli bir şey.

Rastgele Sözler

Deniz sakin olduğu zaman dümeni herkes tutar.

İntikam alıp da sonunda pişman olmaktansa, affedip de pişman olmak daha iyidir.

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da. Doğum günün kutlu olsun.

Bugün belki de çok kişiden doğum günü mesajı alacaksın, ancak şu an okuduğun içlerinde en farklısı. Çünkü bu mesajın her harfi tamamen sevgiden oluşuyor. Hayatının her döneminde mutlu ve sağlıklı olmanı diliyorum. Tüm hayallerin gerçekleşsin, hayat güneşi her daim seni aydınlatsın! İyi ki doğdun ve iyi ki varsın…

Özlediğimi duyman hoşuna gidiyor, o yüzden geri dönmüyorsun bence.

Bir anımsın okuyupta bitiremediğim, bir özlemsin yalvarıpta hükmedemediğim, bir sen sensin merhaba deyipte elveda diyemediğim, bir tek bildiğim var sensiz ben hiçim.

GüLüşLerim Yara Bandı Gibidir , Yarayı Kapatır Ama Acıyı Dindirmez . . !

Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin. Sevgililer günün kutlu olsun.

Yeni yılın en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalması ve yeni yılı tüm dünyaya ümit saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle...

Bir sabah belki, gün doğarken baktığında dışarı , yaşamayı yeniden sevebilirsin.

Dualarımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun!

Seni seçti bu yürek gözlerine hapsoldu bu yürek gülüşünle hayat buldu bu beden bebeğim!

Döneceksen bir gün eğer, çabuk dön olur mu? Fazla bekletme beni, fazla eğlenme, gezme, tozma bensiz. Başka kızlarla da takılma sakın, üzülürüm sonra. Bensiz mutlu olma, ayrı olsakta hep beni düşün. Sonra bir gün benden ayrıldığına çok pişman ol. Tüm cesaretini toplayıp bana geri dön, sadece dön.

Senin iç güzelliğin yeter bu yalan dünyadaki polyannacı sevgilere aşkım, içinin güzelliği yüzüne vurmuş ay yüzlüm benim

Bazen gidecek yer bulamazsın. Gittiğin her yön çıkara, değiştirdiğin her yol seni başka bir iki yüzlülüğe götürür. Ortada dursam dersin. Sadece duruversem öylece. Dokunamasalar bana. Kirletemeseler. Kendi kendime zamanla küçülüp yok oluversem dersin. Ama onlara değmeden. Kapatıp gözlerimi, kurduğum düşlerle birlikte ölsem. Gidecek yerim olmaması, bir yere gitmemi gerektirmez ki dersin. Olduğum yerde durayım en iyisi.

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır.

Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun.

Seviyorum seni seviyorum demeyi seviyorum gözlerine baktığımda sıcacık gülümsemeni..

Doktorum sigaradan uzak durmamı söyledi, ben de bir metrelik bi ağızlık yaptırdım...

Üzülme, Çünkü ALLAH Umudu En Çaresiz Anda Yollar . . !

Ben sana gitme demiyorum hobi olarak yine git.Ama bakkala git kuaföre git ne bileyim komşuya git ama fazla uzaklaşma benden özlüyorum....

Denizleri kalem kumları kağıt yapıp her yere seni seviyorum yazdım sende aptaldın buna inandın oysa ben seni sevmedim sana taptım …

Sabahtan kaybettiğin bir saatin bütün gün zararını çekersin.

indir