cennet

Eğer bir gün ölürsem beni o nun gözlerine gömünki mekanım cennet olsun!!!

İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve öIür. Burada önemIi ve çok değerli olan şey kişinin yaşadığı süredeki insanlığı ve bu anlamda yaptıklarıdır. Dostumuzu hep güzel anımsayıp hayırla anacağız. Allah da ondan razı olsun ve onu cennet bahçelerinden bir bahçeye koysun. Bizim de dualarımız kendisiyle olsun. Hepimizin başı sağ oIsun.

Ezelden ebede sonsuz rahmeti her şeyi kuşatmış olana yürüyen merhuma / merhumeye cennete en güzel şekilde kabulünü diliyoruz. Dualarımız bunun içindir şimdi. Yüce AIIah’tan ona rahmet dilerken, aynı zamanda kederIi aiIesine sabırIar diIiyoruz. Onun yeri nur ve mekânı cennet oIsun. Başınız sağ oIsun.

Sevdiğimiz ve saydığımız bir kişilik olan dostumuz bu gidişiyle bizleri acılar ve kederler içinde bıraktı. Ama şimdi bu dünyada kalan bizler Allah’a dualarımızla onun cennette sevinç içinde olması için yakarıyoruz. İnşallah o zaten en güzeli hak etmiştir de dualarımızla en çarçabuk şekilde ilahi şefkat ve huzura kavuşur hemen şu anda. Sizlerin de başı sağ olsun.

Allah aramızdan ayrılan dostumuzun mekanını cennet eylesin. Toprağı bol olsun. Işıklar içinde uyusun.

Rastgele Sözler

Doğan güneşede sorsan batan güneşede sorsan beni sevgin kadar aydınlatmadığını göreceksin.

Üç yanlışım oldu. Tanıdım, güvendim, inandım! Bir doğrum oldu. Sevdim ama üç yanlış, bir doğruyu sildi.

Ayaktayım İşte Herkese İnat ; Kralıda Gelse Bozulmaz Bu Saltanat . !

İtimat edilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır. G. Mc. Donald

GeceIer rüya görmek içindir gündüzIerse onIarın gerçek oImadığını anIamak için.

Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bu günden başlamıyorsun? Epictetus

Sen ağlarken o gülüyordu, unutma.

Ben Seninle Tanıştığıma ; Bir Kere Memnun Oldum , Bin Kere Pişman . . !

“Hiç kimseyi, sizi duasına katmayacağı kadar kırmayın.”

Kadınlar hisli varlıklardır. Bir erkek için dünyanın en mutlu anında üzülebilir hatta ağlayabilirler. En küçük şeyle kırılıp, en küçük hediyeyle çok mutlu olabilir. Bir kadın için ailesi önde olmak üzere en yakın arkadaşı, sevgilisi çok değerlidir. Onlar için her şeyi yapabilirler. Mutlu olmaları için çabalaması bir yana mutsuz olduklarında onlarla beraber üzülür ya da mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yaparlar. En yakınları dışındakilere pek sorunlarını anlatmaz; hiç beklemediği anda, hiç beklemediği bir insana sorunlarını anlatabilir o insanın davranışlarına karşı duygu besleyebilir. Daha önce dediğim gibi çok küçük şeylerle mutlu olabilir hatta bunlar şunlar olabilir; kahve, yağmur, kitap üçlüsü mükemmel üçlüleridir. Bunlar dışında; jelibon, milkshake, sıcak çikolata, süpriz, ilgi, kıskanılmak, sabah uyandığında telefonunda gördüğü uzun yazı, güldürülmek, alışveriş, güzel kokular, bakış, saçlarının okşanması, çiçek ( papatya mesela ), oyuncak ayı, sarılmak v.b. Bunları yapmak bir erkeğin en büyük görevi olmakla beraber büyük aşka sahip olması için gereken etkenlerdir. Kadınlar narin varlıklardır; önce ruhlarının, sonra bedenlerinin saygıyla okşanmasını ister. Kadınlar çok masraflı görünse de aslında bunları yapmak hiç masraflı değil hatta ve hatta kolaydır. Saydıklarımı yapan bir erkeğe çok bağlanır ve kaybetmemek için elinden gelenin fazlasını yapar. Kadınlar ince varlıklardır, kırmak yerine yanlarında olup sağlamlaştırmak gereklidir.

Uçurumun kenarında duran insanlara; "Acısı olan bir adım öne çıksın." denmez..

Yeni yaşının sana sağlık, mutluluk ve huzur vermesi dileğiyle. Doğum günün kutlu olsun.

Ey Rabbim şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damlada olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle. Hayırlı cumalar

Bir gün seni unutmak zorunda kalırsam aşkımın küçüklüğüne değil, çaresizliğimin büyüklüğüne inan.

Kalkıp gidemediğimiz yerlere, dalıp gidiyoruz..

Âdet, insana her şeyi kolaylaştırır, fakat o terk edildiği zaman zorluklar başlar.

İyimser bir insan ayakkabıları çalınınca “ayaklarım var ya” diyebilen insandır. Sokrates

Uzaktasın sanma sakın... Sen hep sol yanımda duran yüreğimdesin... Neden diye sormadan kendime Alıp verdiğim nefesimdesin ...

Ama matematik en değersiz olanada bir değer vermeye devam eder .

Senin için ağlamak isterdim lakin senin için akıtacak yalancı gözyaşım yok.

Tıka basa sevmişim seni. Ağzımı her açtığımda; Dudaklarımdan kelime kelime dökül...üyorsun. Eksilmenden korkuyorum; Ne mi yapıyorum? Konuşmuyorum, sadece yazıyorum.. ♥ SENİ SEVİYORUM ♥

Kırıklar, zamanında onarılmadı mı büsbütün kırılıyor, durmadan kırılıyor. Tomris Uyar

Hayatın hangi KUMSALINDAYIM bilmiyorum ama, Bir GERÇEK var ki o da şu; YÜREĞİME vuran dalgalar, Sanki kirletti TEMİZ ve DİNGİN kalbimi..

Baktım sana kızgın değilim, kırgın değilim, dargın değilim... Kısacası artık ben sana "hiç birşey" değilim...

indir