Güzel Sözler » Yağmur Sözleri
Bu Sayfada Yağmur Sözleri yer almaktadır.

Yağmur Sözleri

Sevgimi bir yerde gökyüzüne yerleştirdim, Kimse beni farketmedi, gözyaşı olup yağdım, Sıcak günlere inat, Yağmurun gözyaşı olduğunu kimse anlamadı, Sen bile…

Üzüntüm gökyüzünde yağmur yüklü bir bulut, yağsam seni incitirim, yağmasam kendimi..

Büzülüp kalmıştım yokluğunun başucuna, Yağmur yağıyordu canımı acıtarak…

Bir sabah uyanırız, uyanır uyanmaz öperim seni sandım ben.Bir gün yağmur yağar, ıslanırız. Saçların da ıslanır. Saçların bahar kokar, ellerim saçlarına sarılır, ellerim kirinden arınır sandım. Ne bileyim başımı dayayıp omzuna yumunca gözlerimi, geçer gibi geldi hepsi. Her şey biter gibi geldi işte. Unuturum gibi geldi bana. Dağılırsın gibi geldi sonra. Bu kadar özlemin arasında yokluğuna, alışılırmış gibi geldi. Gidişine bir yalan uydurulabilirmiş gibiydi. Öyle değilmiş. Hiç olmayacakmış öyle. Ne bileyim işte mutlu oluruz gibi gelmişti bana. Olamadık. Olamazmışız.

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

Yağmur başladı…Gelse de ıslansak dediği biri olmalı insanın…

Yükle yalnızlığının bütün gri bulutlarını sırtıma. Vücudum yağmur sonrası toprak koksun.

Yalnızca yağmur yağdığında seviyorum bu şehrin insanlarını; herkesin yüzü ıslak, başları eğik, herkes benim hep olduğum gibi.

Sevdanı bulutların üzerine yazmışsın. Yağmur olarak dökülüyor gözlerimden.

Yağmuru seviyorum belki benim yerime ağladığı içindir...

Yağmur yağsın da varsın kerpiççi ağlasın

Rüzgârlı havanın kuytusu, yağmurlu havanın uykusu

Onmadık yılın yağmuru harman vakti yağar

Nisan yağmuru; altın araba, gümüş tekerlek

Mısıra “yağmur geliyor” demişler, “çapan birlik mi?” demiş

Bahtsızın bağına yağmur, ya taş yağar ya dolu

Arsızın yüzüne tükürmüşler “yağmur yağıyor” demiş

Altın yerde paslanmaz, taş yağmurdan ıslanmaz

Abanın kadri yağmurda bilinir

Islanmışın yağmurdan korkusu olmaz

Çiftçiye yağmur, yolcuya kurak; cümlenin muradını verecek Hak

Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.

Yağmur yağmayınca, sel uyanır mı?

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağ mur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güne şi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açın ca gölgeye kaçıyorsun, rüzgârı sevdiğini söylüyorsun ama rüzgâr çıkınca pence reni örtüyorsun. İşte bundan korkuyo rum, çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun.

Sesini değil, sözünü yükselt!. Yağmurlar dır büyüten zambakları, gök gürültüleri değil.

Yağmuru sevmezse, gökkuşağı renksiz olur.

Nisan yağmuru, mayıs çiçeği getirir.

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana uzakta olduğun için tutkunum sana! Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek iÇİN

Bulutlara yükledim hasretimi rüzgarlarla yolladım sevgimi yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni seni sevdiğim kadar sevebilmen için?

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

Güneşi sevdiğini söylüyorsun güneş çıktığında perdeleri örtüyorsun.Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıktığında kapıları kapatıyorsun.Yağmuru sevdiğini söylüyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.Korkuyorum çünkü beni sevdiğini söylüyorsun.

Dertlerin kum tanesi kadar küçük sevinçlerin nisan yağmurları kadar bol olsun ve öylesine mutlu ol ki gözünden akan yaşlar değerini bilmeyenlere sadakan olsun..

Yağmur mutluluğuma gölge düşürmek için yağıyorsun aldırmıyorum. Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum..

Yağmadan gürleyen insanlar hiç bir zaman dikkate alınmazlar...

Yağmur Sözleri Yağmur Sözleri

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kozakli.Net - Güzel Sözler - Yağmur Sözleri

Güzel Sözler - Resimli Sözler - Resim İndir

Yağmur Sözleri Kısa, Yağmur Sözleri Uzun, Yağmur Sözleri Yeni ve En İlgili Yağmur Sözleri Anlamlı En Güzel Yağmur Sözleri Etkileyici Duygusal Yağmur Sözleri Aşk Sözleri Güzel Sözler İndir
Sozleri