Güzel Sözler » Ramazan Sözleri

Sayfamızda En Anlamlı Etkileyici Ramazan Sözleri Resimli Ramazan Sözleri yer almaktadır.

Ramazan Sözleri

» Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. ibni Ebiddünya
» Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir. i.Mansur
» Resulullah (sav) “Kadir gecesi Ramazan’ın neresinde? diye sorulmuştu. O, ” Ramazanın tamamında!” diye cevap verdi. (Ebu Davud, Salat, 824, (1387)
» Ramazan orucu farz, teravih sünnettir. Bu ayda oruç tutup, gecelerini de ibadetle geçirenin günahları affolur. Nesai
» Resulullah (sav) vefat edinceye kadar Ramazanın son on gününde i”tikafa girer ve şöyle buyururdu: “Kadir gecesini Ramazanın son on gününde arayın”. (Müslim, İ”tikaf 5, (1172)
» Farz namaz, sonraki namaza kadar; Cuma, sonraki Cumaya kadar; Ramazan ayı, sonraki Ramazana kadar olan günahlara kefaret olur. Taberani
» Ramazan-ı şerif ayı geldiği zaman, Allahü teâlâ meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder. Deylemi
» Ramazan ayında, hasta veya ruhsat sahibi olmaksızın kim bir günlük orucunu yerse, bütün zaman boyu oruç tutsa bu orucu kaza edemez. (Buhari, Savm 29; Tirmizi, Savm 27, (723)
» Ramazan orucunu tutup ölen kimse, Cennete girer. Deylemi
» Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allahü teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. Buhari
» Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır. Nesai
» Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir. Ebu Nuaym
» Hz. Cabir radiyallahu anh anlatiyor: “Her iftar vaktinde Allah tarafindan (cehennemden) azad edilen kimseler bulunur. Bu, (Ramazanin) her gecesinde olur.”
» Ramazan girip çıktığı halde günahları affedilmemiş olan insanın burnu sürtülsün. Anne ve babasına veya bunlardan birine yetişip de onlar sayesinde cennete girmeyen kimsenin de burnu sürtülsün. Ben yanında zikredildigim zaman bana salat okumayan kimsesinin de burnu sürtülsün! (Tirmizi, Daavat 110, (3539)
» Beş vakit namaz, bir cuma namazı diğer cuma namazına, bir Ramazan diğer Ramazana hep kefarettirler. Büyük günah irtikab edilmedikçe aralarındaki günahları affettirirler. (Müslim, Taharet 14, (223); Tirmizi, Salat 160, (214)
» Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur. (Tirmizi, Savm 53, (759); Ebu Davud, Savm 58, (2432)
» Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. (Müslim, Sıyam 2, (1079)
» Bir kadın Resulullah (sav)”a gelerek: “Ben haccetmek için hazırlık yapmıştım. Bana (bir mani) arz oldu ne yapayım?” Efendimiz, “Ramazan”da umre yap, zira o ayda umre tıpkı hacc gibidir” buyurdu. (Ebu Davud, Hacc 79, Tirmizi, Hacc 95)
» İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah”tan başka ilah olmadığına ve Muhammed”in O”nun kulu ve elçisi olduguna şehadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kabe”ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak. Tirmizi, İman 3, (2612)
» Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir. (R. Salihin, 1259)
» Ramazan ayı insanların huzur bulacağı bir aydır.
» islam, kelime-i şehadet getirmek, namaz kılmak, zekat vermek, Ramazan orucunu tutmak ve haccetmektir. Müslim
» Bizim orucumuzla ehl-i kitabın orucu arasında hudut, sahur yemeğidir. (Müslim, 6, 60)
» Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. i.Ebiddünya
» Mübarek Ramazan Ayı Geldi Sonunda Şimdi Hepimiz iman Yoluna.
» Bütün Müminler Bu Ayda Şükür Etsinler Dua Etsinler 11 Ayın Sultanı Olan Ramazan Ayında iman tesinler istesinler.
» Ramazanda Dertdi kederi Bir köşeye At Huzurla imanla Dolu mutlu 1 Ay Yaşa.
» Hazır kısa ramazan ile ilgili ramazanla ilgili sözler mesajlar – Ramazan Ayında Kalpler imanla, Eller Gökyüzünde Duayla Huzurla Geçmelidir.
Ramazan Sözleri
Ramazan Sözleri

Tüm Hakları Saklıdır Ramazan Sözleri © Güzel Sözler 2017 Kozakli.Net - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Güzel Sözler - Aşk Sözleri - Resimli Sözler

Ramazan Sözleri

Uzun Ramazan Sözleri, Ramazan Sözleri Kısa, Ramazan Sözleri Aşk, Ramazan Sözleri 2017, Ramazan Sözleri Anlamlı, Ramazan Sözleri İndir, Atılacak Mesajlar, Uzun Aşk Sözleri, Uzun Sözler, Uzun Mesajlar, Ramazan Sözleri Gönderilecek Mesajlar
Ramazan Sözleri, Ramazan Sözleri Kısa, Ramazan Sözleri Sevgiliye, Ramazan Sözleri 2017, Ramazan Sözleri Anlamlı, Ramazan Sözleri ilgili, Ramazan Sözleri Küfürlü, Ramazan Sözleri Aşk, Ramazan Sözleri Uzun, Ramazan Sözleri İndir, Mesajları, Uzun Ramazan Sözleri, Kısa Ramazan Sözleri Uzun Ramazan Sözleri Kapak, Ramazan Sözleri Komik, Sevgiliye Ramazan Sözleri, Ağır Uzun Mesajlar Ramazan Sözleri, Mesajı, Ramazan Sözleri Yeni, Kapak Ramazan Sözleri, Anlamlı Ramazan Sözleri, Resimli Ramazan Sözleri, En İlgili Ramazan Sözleri, En Damar Ramazan Sözleri, Etkileyici Ramazan Sözleri Resimli Ramazan Sözleri Aşk ile İlgili Sözler İndir