Güzel Sözler » Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar

Sayfamızda En Anlamlı Etkileyici Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Resimli Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar yer almaktadır.

Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar

»

İslam peygamberi Muhammed bin Abdullah’ın en yaygın kabul edilen miladi doğum tarihi olan 20 Nisan tarihini içinde barındıran hafta (Pazartesi’den Pazar’a kadar) olan haftada kutlanmaktadır. Kutlu Doğum Haftası Her yıl aynıdır…
 
Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.
 
İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye ”Mevlid Kandili” denir.
 
O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.
 
Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi.
 
O’na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.
 
Bu gece, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı “Vesiletün’necat” olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getiren değerli bir eserdir.
 
Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz büyük milletimizin Sevgili Peygamberimize olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir.
 
Bununla beraber, O’nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O’nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz.
 
Bu çerçevede peygamberimizin hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim’den mesajlar verilir. Peygamberimizin bize öğütleri olan hadisi şerifler müslümanlara mesaj olarak aktarılır, unutanlara tekrardan hatırlatılır. Kısacası gül peygamberimizin doğum günü ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve peygamberimiz gönüllerde salatı şerifler ile anılır.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiştir.

Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar

Tüm Hakları Saklıdır Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar © Güzel Sözler 2017 Kozakli.Net - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Güzel Sözler - Aşk Sözleri - Resimli Sözler

Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar

Uzun Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Kısa, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Aşk, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar 2017, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Anlamlı, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar İndir, Atılacak Mesajlar, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Gönderilecek Mesajlar
Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Kısa, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Sevgiliye, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar 2017, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Anlamlı, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar ilgili, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Küfürlü, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Aşk, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Uzun, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar İndir, Mesajları, Uzun Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Kısa Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Uzun Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Kapak, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Komik, Sevgiliye Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Ağır Uzun Mesajlar Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Mesajı, Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Yeni, Kapak Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Anlamlı Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Resimli Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, En İlgili Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, En Damar Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar, Etkileyici Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Resimli Kutlu doğum haftası ile ilgili sözler mesajlar Aşk ile İlgili Sözler İndir