Güzel Sözler » Bayrak Sözleri

Sayfamızda En Anlamlı Etkileyici Bayrak Sözleri Resimli Bayrak Sözleri yer almaktadır.

Bayrak Sözleri

» TÜRK BAYRAĞI’MIZ-SANCAĞIMIZ yeryüzündeki bayrakların en şanlısı-şereflisi ve bakisidir. Türk Devletimizin-Türk Milletimizin milli sınırlarımız içerisinde-dış temsilciliklerimizde, hakimiyetinin-temsilinin işaretidir. Vatandaşlarımız tarafından sevilir-sayılır ve gerektiğinde uğrunda seve seve can verilir. Çünkü, Bayrağımız; al rengini Ecdat kanından, Hilâli Ay ve Yıldızını imanından ve inancından almıştır. Kan alınacak-verilecek, savaş yapılacak, karşı güçleri öldürecek ve gerektiğinde Vatan-Millet aşkıyla kendi canını verecek en kutsal değerlerimizdendir.
» Bayrak, eski Türk devletlerinin her şeyi idi. Bağımsızlık bayrakla belirirdi. Komutanların ve boy beylerinin Türk halkları içindeki itibarı ve saygıları da yine bayraklarının şekline ve sayısına göre tayin edilirdi. Uğur ve başarı, ancak onun dalgalanan saçaklarında görülürdü.
» Türk bayrağı; Türk Devleti’nin, Türk milletinin onurunu temsil ettiğinden onu korumak her Türk’ün vazifesidir. Dolayısıyla Türk bayrağı sökük, yırtık, kirli bir hâlde bırakılmaz ve kullanılmaz; oturulacak veya basılacak bir yere serilmez. Bayraktan örtü, perde vs. yapılmaz.
» Toprağa ve millete tutunmanın sevgisi, bayraklarla vardır.
» Bayrak ölçülerinin içinde gökyüzünde süzülürken gönül sofrasına insanlığı davet eder.
» Kaygı ve kavgadan uzak yaşamak istiyorsan Bayrağa saygı duymalısın.
» Bayrağımıza dokunmayın. Al Rengi ve Ay Yıldızı ile her yerde nazlı nazlı dalgalansın.
» Bizi bizle bütünleştiren sonsuz bir gizemdir bayrak.
» Bayrak yaşama sevincimizin hürriyetidir.
» Bayrağına sevgi ve saygı duymayanlar, rotasını kaybetmiş gemi kaptanına benzerler.
» Bayrak bir bütünlüğü simgeler.
» Bayrak, bir bütünü tamamlayan ilahi bir sevginin gökyüzünde dalgalanışıdır.
» Bayrak, vatanla millet sevgimizi bütünleyen bir gönül perdesidir.
» Bayrak bağımsızlığımızın hayır duasıdır.
» BAYRAK; Ağrı, Erciyes, Allahüekber dağlarının, buz gibi karlar altından yeryüzüne Çınar dalı sereniyle uzattığı nişanlımın AY-YILDIZLI peçesidir.
» Milletle özdeşleşen tek sevgi BAYRAK sevgisidir.
» BAYRAK İstiklâl Marş’ımızın ve Türkiye’min ebedi sembolü olmuştur.
» Mutluluğumuzun müjdecisi bayraktır.
» Bir bayrağa sahip olmak kolay değil. Bayrak yaşama sevincimizin övüncüdür.
» Bayrak, bir ulusun onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.”
» Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü! Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.
» Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Mithat Cemal Kuntay
Bayrak Sözleri
Bayrak Sözleri

Tüm Hakları Saklıdır Bayrak Sözleri © Güzel Sözler 2017 Kozakli.Net - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Güzel Sözler - Aşk Sözleri - Resimli Sözler

Bayrak Sözleri

Uzun Bayrak Sözleri, Bayrak Sözleri Kısa, Bayrak Sözleri Aşk, Bayrak Sözleri 2017, Bayrak Sözleri Anlamlı, Bayrak Sözleri İndir, Atılacak Mesajlar, Uzun Sözler, Uzun Mesajlar, Bayrak Sözleri Gönderilecek Mesajlar
Bayrak Sözleri, Bayrak Sözleri Kısa, Bayrak Sözleri Sevgiliye, Bayrak Sözleri 2017, Bayrak Sözleri Anlamlı, Bayrak Sözleri ilgili, Bayrak Sözleri Küfürlü, Bayrak Sözleri Aşk, Bayrak Sözleri Uzun, Bayrak Sözleri İndir, Mesajları, Uzun Bayrak Sözleri, Kısa Bayrak Sözleri Uzun Bayrak Sözleri Kapak, Bayrak Sözleri Komik, Sevgiliye Bayrak Sözleri, Ağır Uzun Mesajlar Bayrak Sözleri, Mesajı, Bayrak Sözleri Yeni, Kapak Bayrak Sözleri, Anlamlı Bayrak Sözleri, Resimli Bayrak Sözleri, En İlgili Bayrak Sözleri, En Damar Bayrak Sözleri, Etkileyici Bayrak Sözleri Resimli Bayrak Sözleri Aşk ile İlgili Sözler İndir