Güzel Sözler » Attila İlhan Sözleri

Sayfamızda En Anlamlı Etkileyici Attila İlhan Sözleri Resimli Attila İlhan Sözleri yer almaktadır.

Attila İlhan Sözleri

»

Avrupa Birliği; Roma-Germen imparatorluğu projesidir. Bu nedenle kendisinden olduğunu kabul ettiği ülkeleri devletin içine alacaktır, kendisinden olmadığını düşündüğü ülkeleri de periferik devletler diye etrafına yerleştirip onlarla iş görecektir.


Cumhuriyet kuşaklarının dramı Atatürk sonrasında başlar. Çağdaşlaşmayı batılılaşma yapan sonrakilerdir.


Çoğu zaman üç beş kişi için yazdığımızı sanırız, onlar bizi okumazlar. Asıl seslendiklerimiz, hiçbir zaman tanımayacağımız, başka üç beş kişidir.


Liberallik, saydamlık ilkesi gerisinde, görünmez bir totaliterlik anlamına gelir, gündemdeki totaliterlik de, işte budur.


Ne kadınlar sevdim, zaten yoktular.


Batı diye bir şey yoktur. Bu hayali bir kavramdır. Almanya Almanya'dır,Fransa Fransa'dır. Birleşik, bütünleşmiş Batı diye bir şey yoktur.


Sanat, toplumsal bir çabadır; toplumdan gelir, topluma döner. Fakat gelenle giden aynı şey değildir.


Doğu ölüm kavramını hâlletmiştir. Batı bunu hâlledememiştir. Bizim ve bütün Avrasyalılar’ın ölebilme kâbiliyeti var, onların yok!


Ekonomi, savunma ve eğitim; milli olmalıdır.


Batı Hıristiyanlığı, bilerek bilmeyerek, Roma İmparatorluğu 'nun dünya idrakini, hâkimiyet fikrini ve yönetim düşüncesini özümsemiştir. Doğu 'nun Hıristiyanlığı, bunun dışında kalmıştır.


Türkiye’de asıl sorun aydınların yabancılaşmasıdır.


Kimin elinin, kimin cebinde olduğu belirsiz, tek kesinlik şu ki, 'encebi'nin eli, çıkmamak niyetiyle, bizim cebimizdedir.


Anadolu ’dan beliren ulusallaşma, gittikçe daha büyük bir dip dalgası halinde yükseldikçe, Beyaz Türkleri dehşete düşürmektedir.


Demokrasi özgürlükleri yalnız kendisi için istemek, yalnız kendisi için kullanmak demek değildir.

Attila İlhan Sözleri

Tüm Hakları Saklıdır Attila İlhan Sözleri © Güzel Sözler 2017 Kozakli.Net - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Güzel Sözler - Aşk Sözleri - Resimli Sözler

Attila İlhan Sözleri

Uzun Attila İlhan Sözleri, Attila İlhan Sözleri Kısa, Attila İlhan Sözleri Aşk, Attila İlhan Sözleri 2017, Attila İlhan Sözleri Anlamlı, Attila İlhan Sözleri İndir, Atılacak Mesajlar, Uzun Sözler, Uzun Mesajlar, Attila İlhan Sözleri Gönderilecek Mesajlar
Attila İlhan Sözleri, Attila İlhan Sözleri Kısa, Attila İlhan Sözleri Sevgiliye, Attila İlhan Sözleri 2017, Attila İlhan Sözleri Anlamlı, Attila İlhan Sözleri ilgili, Attila İlhan Sözleri Küfürlü, Attila İlhan Sözleri Aşk, Attila İlhan Sözleri Uzun, Attila İlhan Sözleri İndir, Mesajları, Uzun Attila İlhan Sözleri, Kısa Attila İlhan Sözleri Uzun Attila İlhan Sözleri Kapak, Attila İlhan Sözleri Komik, Sevgiliye Attila İlhan Sözleri, Ağır Uzun Mesajlar Attila İlhan Sözleri, Mesajı, Attila İlhan Sözleri Yeni, Kapak Attila İlhan Sözleri, Anlamlı Attila İlhan Sözleri, Resimli Attila İlhan Sözleri, En İlgili Attila İlhan Sözleri, En Damar Attila İlhan Sözleri, Etkileyici Attila İlhan Sözleri Resimli Attila İlhan Sözleri Aşk ile İlgili Sözler İndir