Güzel Sözler » Attila İlhan Sözleri

Sayfamızda En Etkileyici Attila İlhan Sözleri Resimli Attila İlhan Sözleri yer almaktadır.

Attila İlhan Sözleri

»

Avrupa Birliği; Roma-Germen imparatorluğu projesidir. Bu nedenle kendisinden olduğunu kabul ettiği ülkeleri devletin içine alacaktır, kendisinden olmadığını düşündüğü ülkeleri de periferik devletler diye etrafına yerleştirip onlarla iş görecektir.


Cumhuriyet kuşaklarının dramı Atatürk sonrasında başlar. Çağdaşlaşmayı batılılaşma yapan sonrakilerdir.


Çoğu zaman üç beş kişi için yazdığımızı sanırız, onlar bizi okumazlar. Asıl seslendiklerimiz, hiçbir zaman tanımayacağımız, başka üç beş kişidir.


Liberallik, saydamlık ilkesi gerisinde, görünmez bir totaliterlik anlamına gelir, gündemdeki totaliterlik de, işte budur.


Ne kadınlar sevdim, zaten yoktular.


Batı diye bir şey yoktur. Bu hayali bir kavramdır. Almanya Almanya'dır,Fransa Fransa'dır. Birleşik, bütünleşmiş Batı diye bir şey yoktur.


Sanat, toplumsal bir çabadır; toplumdan gelir, topluma döner. Fakat gelenle giden aynı şey değildir.


Doğu ölüm kavramını hâlletmiştir. Batı bunu hâlledememiştir. Bizim ve bütün Avrasyalılar’ın ölebilme kâbiliyeti var, onların yok!


Ekonomi, savunma ve eğitim; milli olmalıdır.


Batı Hıristiyanlığı, bilerek bilmeyerek, Roma İmparatorluğu 'nun dünya idrakini, hâkimiyet fikrini ve yönetim düşüncesini özümsemiştir. Doğu 'nun Hıristiyanlığı, bunun dışında kalmıştır.


Türkiye’de asıl sorun aydınların yabancılaşmasıdır.


Kimin elinin, kimin cebinde olduğu belirsiz, tek kesinlik şu ki, 'encebi'nin eli, çıkmamak niyetiyle, bizim cebimizdedir.


Anadolu ’dan beliren ulusallaşma, gittikçe daha büyük bir dip dalgası halinde yükseldikçe, Beyaz Türkleri dehşete düşürmektedir.


Demokrasi özgürlükleri yalnız kendisi için istemek, yalnız kendisi için kullanmak demek değildir.

Resimli Attila İlhan Sözleri
Rastgele Resimli Sözler

Usta Sözleri Sevgiliye Etkileyici Aşk Sözleri Sevgiliye Güzel Sözler Kandil Mesajları Güzel Dua Düşündüren Mantıklı Sözler Dost Sözleri İyi Akşamlar Mesajı

Diğer » Resimli Sözler
Yeni Attila İlhan Sözleri Resimli Attila İlhan Sözleri

Resimli Güzel Sözler Anlamlı Attila İlhan Sözleri Aşk Sözleri Etkileyici Attila İlhan Sözleri Uzun Mesajlar Aşk Mesajları Resimli İndir En Güzel Kısa Attila İlhan Sözleri En İlgili Sözleri Bulabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Kozaklı - Güzel Sözler - Resim İndir - Resimli Sözler - Site Haritası

Birbirinden Güzel Aşk Sözlerini Yeni Attila İlhan Sözleri Resimli İndir Attila İlhan Sözleri İndir Attila İlhan Sözleri Kısa En Güzel Sözler Kozakli.Net'de...

Kozakli.Net Attila İlhan Sözleri