Güzel Sözler » Adam Smith Sözleri
Sizden Gelen Sözler / Güzel Söz Paylaş
Adam Smith Sözleri için en doğru yere gelip sitemizde bu sayfamızı buldunuz. Bu sayfada yer alan en anlamlı güzel sözleri sevdiklerinizle dilediğiniz gibi facebook ya da twitterdan paylaşabilirsiniz.
Bu Sayfada Adam Smith Sözleri yer almaktadır.

Adam Smith Sözleri

Fakirlerin asıl trajedisi beklentilerinin fakirliğidir.


Kasap ya da fırıncının bizi beslemeleri hayırseverliklerinden değil kendi çıkarlarını düşünmelerindendir.


Erdemler zaaflardan daha tehlikelidir çünkü vicdan erdemleri sınırlandırmaz.


İnsan pazarlık yapan hayvandır.


Her birey kendi karını arttırmaya çalışırken amacı hiç de bu olmadığı halde bütün toplumun zenginliğinin artmasına hizmet eder. Bunu yaptıran piyasanın gizli elidir.


Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.


Bütün üretimin tek amacı tüketimdir ve üreticinin çıkarları ancak tüketicinin çıkarları gerektirdiği ölçüde korunmalıdır.


Aynı zanaatın erbabı eğlence için bile nadiren bir araya gelir ve toplantıları ya umuma karşı bir komployla neticelenir ya da fiyatları arttırmaya yönelik bir tertiple.

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Kozakli.Net - Güzel Sözler - Adam Smith Sözleri

Güzel Sözler - Resimli Sözler

En Güzel Adam Smith Sözleri Uzun Mesajlar Sevgiliye Adam Smith Sözleri Anlamlı Adam Smith Sözleri İlgili Sözler Adam Smith Sözleri Kısa Adam Smith Sözleri Uzun Adam Smith Sözleri İndir
Adam Smith Sözleri 2017, Adam Smith Sözleri Kısa, Adam Smith Sözleri Sevgiliye, Adam Smith Sözleri Facebook, Adam Smith Sözleri Yeni, Adam Smith Sözleri İndir, Adam Smith Sözleri Paylaş, Adam Smith Sözleri Özlü
Sozleri