Güzel Sözler » Adam Smith Sözleri

Sayfamızda En Anlamlı Etkileyici Adam Smith Sözleri Resimli Adam Smith Sözleri yer almaktadır.

Adam Smith Sözleri

»

Fakirlerin asıl trajedisi beklentilerinin fakirliğidir.


Kasap ya da fırıncının bizi beslemeleri hayırseverliklerinden değil kendi çıkarlarını düşünmelerindendir.


Erdemler zaaflardan daha tehlikelidir çünkü vicdan erdemleri sınırlandırmaz.


İnsan pazarlık yapan hayvandır.


Her birey kendi karını arttırmaya çalışırken amacı hiç de bu olmadığı halde bütün toplumun zenginliğinin artmasına hizmet eder. Bunu yaptıran piyasanın gizli elidir.


Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.


Bütün üretimin tek amacı tüketimdir ve üreticinin çıkarları ancak tüketicinin çıkarları gerektirdiği ölçüde korunmalıdır.


Aynı zanaatın erbabı eğlence için bile nadiren bir araya gelir ve toplantıları ya umuma karşı bir komployla neticelenir ya da fiyatları arttırmaya yönelik bir tertiple.

Adam Smith Sözleri

Tüm Hakları Saklıdır Adam Smith Sözleri © Güzel Sözler 2017 Kozakli.Net - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

Güzel Sözler - Aşk Sözleri - Resimli Sözler

Adam Smith Sözleri

Uzun Adam Smith Sözleri, Adam Smith Sözleri Kısa, Adam Smith Sözleri Aşk, Adam Smith Sözleri 2017, Adam Smith Sözleri Anlamlı, Adam Smith Sözleri İndir, Atılacak Mesajlar, Uzun Aşk Sözleri, Uzun Sözler, Uzun Mesajlar, Adam Smith Sözleri Gönderilecek Mesajlar
Adam Smith Sözleri, Adam Smith Sözleri Kısa, Adam Smith Sözleri Sevgiliye, Adam Smith Sözleri 2017, Adam Smith Sözleri Anlamlı, Adam Smith Sözleri ilgili, Adam Smith Sözleri Küfürlü, Adam Smith Sözleri Aşk, Adam Smith Sözleri Uzun, Adam Smith Sözleri İndir, Mesajları, Uzun Adam Smith Sözleri, Kısa Adam Smith Sözleri Uzun Adam Smith Sözleri Kapak, Adam Smith Sözleri Komik, Sevgiliye Adam Smith Sözleri, Ağır Uzun Mesajlar Adam Smith Sözleri, Mesajı, Adam Smith Sözleri Yeni, Kapak Adam Smith Sözleri, Anlamlı Adam Smith Sözleri, Resimli Adam Smith Sözleri, En İlgili Adam Smith Sözleri, En Damar Adam Smith Sözleri, Etkileyici Adam Smith Sözleri Resimli Adam Smith Sözleri Aşk ile İlgili Sözler İndir