AnaSayfa » Nevşehir Haber

Belediye Başkanının adını kullanarak bağış istediler.

Hasan Ünver ; Dolandırıcılara Karşı Uyardı

NEVŞEHİR Belediye Başkanı Hasan Ünver, son günlerde bazı vatandaşları arayan art niyetli kişi veya kişilerin, ismini kullanarak bazı kurumlara para bağışı istedikleri ihbarı aldıklarını belirterek, bu tür istekte bulunanlara kesinlikle itibar edilmemesini istedi.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, son günlerde bazı art niyetli kişilerin adını kullanarak il genelindeki bazı kişileri telefon ile arayarak bazı kurumlara para bağışı yapmalarını istediklerine dair ihbarlar aldıklarını belirtti. Ünver, bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı herkesi duyarlı olmaları konusunda uyardı. Ayrıca,bu konuda 25 bin kişi SMS yoluyla bilgilendirildi.

Ayrıca Nevşehir Emniyeti Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları, kendisini polis, asker veya savcı olarak tanıtıp, para, altın talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sizleri telefonla arayarak kendilerini, polis, asker veya savcı olarak tanıtan ve sizlerden para, altın isteyen şahıslara inanmayın. Böyle bir durumda hemen 155 Polis İmdat ihbar hattını arayın.” denildi.

Dolandırıcılık, Dolandırıcı, Uyarı, Dikkat
Nevşehir Haber, Belediye Başkanının adını kullanarak bağış istediler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kozaklı

Güzel Sözler - Resimli Sözler

haber