AnaSayfa » Kozaklı Haber

Kozaklı FTR Hastanesinde 15 Temmuz Şehitler Mescidi Açılışı Yapıldı.

15 Temmuz Şehitler Mescidi açılışı yapıldı.

Nevşehir İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Genel Sekreter Uz. Dr. Muhammet Çömçen’nin katkıları ile  “Kozaklı FTR Hastanesi 15 Temmuz Şehitler Mescidi ”açılışı yapıldı.

      Açılışa Kozaklı İlçe Kaymakamı Sayın Halil Dalak, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Güçlü, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, Hastane Yöneticisi Vekili DT. Murat Alp, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Metin Berk ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Erdal Yalçın ‘ın katılımları ile hizmete açılmıştır.

     Açılıştan önce konuşma yapan Sayın Kaymakam Dalak ifadelerinde “Böyle güzel bir mescidi hizmete sundukları için, Mescitte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım böyle güzel hizmetlerin devamını temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı. Müteakibinde İlçe Müftüsü Yiğit’in 15 Temmuz Şehitleri ve geçmişten günümüze  tüm şehitlerimizin ruhları için dua okunduktan sonra Hastane mescidinin açılışı yapılmıştır.

    Hastane Yönetimi “15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik ihaneti püskürtmek için hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin Her birine rahmet ve minnet borçlu olduğumuz mübarek şehitlerimizin anısını yaşatmak ve unutturmamak için mescidimizin ismini “Kozaklı FTR Hastanesi 15 Temmuz Şehitler Mescidi ”olarak seçtiklerini ifade ettiler.

Haber Tarih: 13.02.2017

Kozaklı FTR Hastanesi Mescit Açılışı
Kozaklı Haber, Kozaklı FTR Hastanesinde 15 Temmuz Şehitler Mescidi Açılışı Yapıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kozaklı

Güzel Sözler - Resimli Sözler

haber